O nás

Sme traja: Leňa, Sašo a Vlado.

Založili sme si občianske združenie, aby sme rozvírili prach a myšlienky na našom rodnom Záhorí. Robíme ľudové veci pre ľudí a snažíme sa ich robiť čo najlepšie. Dávame do toho množstvo úsilia a každodenného dumania. Uvedomujeme si, že všetky dobré veci potrebujú svoj čas.

Leňa a Sašo

Leňa a Sašo pôsobili vo folklórnych súboroch Živel, Karpaty a Dopravár. Skúsenosti z týchto súborov prenášajú do nových projektov, ako teoreticky, tak prakticky. Napríklad reprezentovali na celoslovenskej súťaži Šaffova ostroha so záhoráckymi tancami vo vlastnej réžii. Leňa je pôvodom z Oravy a ovplýva citom pre ľudové umenie i krásnym hlasom. Sašo zdedil folklórneho ducha po babke a vlastne po celej rodine, ktorá uchovala množstvo závodskych krojov a tradícií.

Vlado

Vlado je kultúrna spojka. Ako skúsený fotograf pôsobiaci v Londýne prináša profesionálny i nestranný pohľad na konkrétnu problematiku, ako napr. kam by sa mala pozerať dievčina v kroji z Jablonice. Spod jeho fotoaparátu vyšli mnohé vydarené fotky, printy a animácie.

Viac nájdete na jeho stránke: https://vladimphoto.com